Використання принципів мінімалізму в графічному дизайні

Випуск вісника: 
Сторінки: 
132-141
Анотація: 

У статті проведено аналіз літератури про зародження та становлення мінімалізму в мистецтві, його витоки та вплив на графічний дизайн. Досліджено загальні тенденції в середовищі графічного дизайну, що є актуальними для мінімалізму. Виявлено основні принципи мінімалізму в графічному дизайні, їх використання та застосування. Розкрито найважливіші елементи, основні форми та кольори мінімалістичного стилю, які впливають на дизайн у графічному середовищі. Розглянуто аналоги цієї стилістики для визначення конкурентної переваги над іншими сучасними стилями графічного дизайну. У статті описується загальна структура побудови принципів мінімалістичного стилю та їхній тісний взаємозв’язок, розкрито суть основних тенденцій. Додатково визначено переваги мінімалістичного дизайну та можливість його проєктування за допомогою основних інструментів у графічному середовищі. Проаналізовано стиль у різні часові періоди для визначення характерних рис, обґрукнтовано тренд мінімалізму, чому його використовують міжнародні компанії. Пояснюється, чому відомі бренди (Apple, Chanel, HP, Dior) використовують засади мінімалістичного дизайну, як він впливає на їхню актуальність на світовому ринку. Описано класичні принципи, які досі залишаються актуальними для цього стилю: баланс, вирівнювання, контраст та ін. Досліджено та виявлено головні тенденції мінімалізму в графічному дизайні: оволодіння простотою, переваги нейтралітету, досягнення рівноваги, підкорення негативного простору та ін. Пояснюється, як ці принципи використовують у дизайні, чому так важливо досліджувати кожен з них окремо, в чому їхня особливість, яку роль вони відіграють у сучасному та актуальному дизайні. Описано популярні тенденції мінімалістичного стилю: використання чорного та білого, цікава типографія. Наукова новизна дослідження полягає у виявленні смислового наповнення принципів мінімалізму в графічному дизайні та особливостей сучасного стилю, також подаються прогнози його подальшого розвитку у візуальному середовищі майбутнього. є спроба віднайти більші можливості для розроблення мінімалістичного дизайну, користуючись простими правилами, які допоможуть зробити дизайн сучасним, стильним і трендовим. Дослідження мінімалізму в графічному дизайні є цікавим не тільки для дизайнерів, а й для широкого кола людей, які спостерігають за сучасними трендами та інноваційними ідеями, широко використовується в сучасному світі, де щодня зароджується нова стилістична лінія, яку завжди намагаються зробити головною і світовою. Стиль мінімалізм зародився в середині XX століття і продовжує підкорювати вершини графічного дизайну в наш час; буде залишатись актуальним і в майбутньому.

УДК: 
76.766
Мова публікації: 
Українська
Список літератури: 

1. Геть А. Нова книга розкриває кліше мінімалістичного графічного дизайну. ВУДРА. URL: https://www.vydra.net.ua/nova-knyha-­rozkryvaie-klishe-­minimalistychnoho-hrafichnoho-­dyzajnu-i-poiasniuie-­chomu-menshe-­bilshe (дата звернення: 15.11.2021).
2. Стиль в дизайне. Web-industry.pro. URL: https://web-industry.pro/stil-v-dizajne/ (дата звернення: 07.12.2021).
3. Людвіг Міс ван дер Рое — 11 творів — архітектура. art, W. URL: https://www.wikiart.org/uk/lyudvig-mis-van-der-roe (дата звернення: 15.11.2021).
4. Всеобщая история искусства: в 6‑ти т. Москва: Искусство, 1965. Т. 6 (Кн. 1). 932 с.
5. Левит С. Я., Гордон А. В., Зверева Г. И. Культурология. Энциклопедия. Москва: Росспэн, 2007. Т. 1. 370 с.
6. Минимализм как стиль жизни. Коли вже пройде мода на мінімалізм. URL: https://minlife.ru/kogda-uzhe-projdyot-moda-na-minimalizm/ (дата звернення: 16.11.2021).
7. Функціоналізм. Графічний дизайн і функціоналізм. URL: https://tcd.kiev.ua/uk/grafichnij-­dizajn-i-funktsionalizm/ (дата звернення: 16.11.2021).
8. Оволодіння мистецтвом мінімалістичного графічного дизайну. Студентські ресурси. URL: https://www.nyfa.edu/student-­resources/mastering-the-art-of-minimalist-­graphic-design/ (дата звернення: 16.11.2021).
9. Герчук Ю. Я. Функциональная графика XX века. Москва: Аспект-­Пресс, 2000. 320 с.
10. Веларде О. Мінімалістичний графічний дизайн: 20+ прикладів, щоб надихнути власні творіння. Блог Visme. URL: https://visme.co/blog/minimalist-­graphic-design/ (дата звернення: 16.11.2021).
11. Кейненен Я. Що таке мінімалізм у графічному дизайні? Qastack.com.ua. URL: https://qastack.com.ua/graphicdesign/608/what-is-minimalism-in-graphic-­design (дата звернення: 18.11.2021).
12. Козінс К. Мінімалістичний графічний дизайн. Designshack.net. URL: https://designshack.net/minimalist-­graphic-design/ (дата звернення: 18.11.2021).
13. Мінімалізм максималізм в дизайні упаковки. АЗБУКА. URL: https://azbyka.com.ua/uk/minimalizm-­maksimalizm-v-dizajne-­upakovki/ (дата звернення: 16.11.2021).
14. Мінімалістичний дизайн в поліграфії — Типографія RM Print. Типографія RM Print. URL: https://rmprint.com.ua/minimalistichnyj-­dizajn-v-poligrafii/ (дата звернення: 17.11.2021).
15. Поташник Б. Мінімалізм в графічному дизайні. Дизайн в стилі мінімалізм. Віртуальна школа графічного дизайну. Creatishik.com. URL: https://creativshik.com/minimalizm-v-graficheskom-­dizajne/ (дата звернення: 17.11.2021).
16. Яремко В. Мінімалізм, що надихає. Nakitel.com. URL: https://nakitel.com/blog/minimalizm-­shcho-nadikhae/ (дата звернення: 20.11.2021)