Художній ансамбль костелу св. Миколая с. Вижняни на Львівщині як зразок українсько-польського діалогу культур

Download94.53 KB

Розглядається мистецький ансамбль костелу св. Миколая
с. Вижняни Золочівського району Львівської області XV – першої половини ХХ ст. у контексті українсько-польських культурних взаємовпливів.
Пам’ятка зібрала під своїми склепіннями видатних польських і українських митців. Броніслав Віктор, Антін Монастирський, Петро Війтович,
Станіслав Тейсейр, Роман і Марґіт Сельські, а ще безіменні різьбярі
та анонімні автори ікон XVIII ст. створили довершений художній ансамбль храму з особливим духовним середовищем.

75.04 (09) (477.83)

1. Памятники архитектуры и градостроительства УССР. – К. : Будівельник, 1985. – Т. 3. – 316 c.
2. Trawicka Z. Kuropatnicki Hieronim (jarosz) Stanisław herbu Nieczuja (zm. 1696) // Polski Słownik Biograficzny. – Wrocław – Warszawa – Kraków : Zakład Narodowy Imienia Ossolińskich, Wydawnictwo Polskiej Akademii Nauk, 1970. – Tom XVI. – Zeszyt 68. – S. 253.
3. Дзюба О. Гаватович Якуб // Енциклопедія історії України : у 10 т. / [редкол. : В. А. Смолій]. – К. : Наукова думка, 2004. – Т. 2 : Г – Д. – С. 9-10.
4. Бірюльов Ю. Віктор Броніслав // Енциклопедія Львова : у 4 т. – Т. 1 / [за ред. А. Козицького]. – Львів : Літопис, 2007. – С. 384.
5. Банцекова A. Art Déco у Львові : каталог виставки, Львівська галерея мистецтв. – Львів : б. в., 2001. – 11 c.
6. Różycka-Bryzek A. Freski bizantyńsko-ruskie fundacji Jagiełły w kaplicy Zamku Lubelskiego. – Lublin : Muzeum Lubelskie, 2000. – 364 s.
7. Biriulow J. Piotr Wójtowicz – «Lwowski Bernini» // Acta Universitatis Nicolai Copernici. Nauki humanistyczno-społeczne.
Zabytkoznawstwo i konserwatorstwo. – Zeszyt XXXIII (355). – Toruń : Wydawnictwo Uniwersytetu Mikołaja Kopernika, 2002. – S. 189-210.